Wycieczka na Festiwal Nauki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
30.05.2017 zswystep_2012 451
grafika
Powiązane galerie:
grafika
30.05.2017

9

Zespół Szkół w Występie

Dnia 25 maja uczniowie klas I-III gimnazjum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem było uczestnictwo w Festiwalu Nauki, który odbywała się w dniach 22- 26 maja, na wszystkich uczelniach w Bydgoszczy. My wybraliśmy się na Uniwersytet Kazimierz Wielkiego. Z Występu wyjechaliśmy o godzinie 800. Pierwszym etapem były zajęcia przy ulicy Weyssenhofa, ich tematem była,, Matematyka w przyrodzie” Podczas nich dowiedzieliśmy się jak wiele wspólnego ma matematyka, jakże ścisły przedmiot z przyroda czy też biologią.

Po godzinie udaliśmy się na ulicę Chodkiewicza, tam czekając na kolejne zajęcia skorzystaliśmy z chwili czasu i na świeżym powietrzu oglądaliśmy pokazy z chemii. Następnymi zajęciami, w których uczestniczyliśmy prowadzone były przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Dotyczyły tematyki związanej z poszukiwaniem i identyfikacją bohaterów polskiego podziemia. Dowiedzieliśmy się, że główną misją Biura Poszukiwań i Identyfikacji jest przywracanie pamięci i tożsamości ofiarom terroru komunistycznego. Odnalezienie, identyfikacja oraz godne pochowanie ofiar tamtych czasów.

Ostatnie zajęcia w których uczestniczyliśmy dotyczyły Unii Europejskiej. Nasi uczniowie wykazali się dużą znajomością tej tematyki. Klasa III gimnazjum w ramach wiedzy o społeczeństwie właśnie zakończyła lekcje związane z powstaniem i funkcjonowaniem unii. Weronika Kończal i Czarek Nowak otrzymali drobne upominki za właściwe odpowiedzi z tematyki UE.

Z pewnością były to ciekawe lekcje, które przybliżyły nam tę bardziej znaną tematykę, ale również całkiem nową. Pogoda sprzyjała wycieczce, do Występu wróciliśmy około godziny 1400. Z pewnością wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych.

 

Opiekun: Elżbieta Krupińska

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
innowacyjna.jpg
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane