Wycieczka klas IV - VI Wrocławia
06.06.2017 zswystep_2012 675
grafika
Powiązane galerie:
grafika
06.06.2017

37

Zespół Szkół w Występie

- Chcecie bajki? Oto bajka. Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma rzekami żyło sobie siedmiu krasnoludków. Potem jednak ich liczba wzrosła do ponad trzystu i stopniowo wszystkie przeniosły się do stolicy.

- Do Warszawy?

- Oczywiście, że nie. Do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. I właśnie tam ich tropem udały się dzieci z Występu.

- To pewnie zobaczyły, jak ciężką pracę wykonują małe skrzaty w kopalni...

- Ależ skąd. Współczesne krasnale zamiast ukrywać się pod ziemią, oprowadzają szkolne wycieczki po Wrocławiu. Wspinają się na najróżniejsze zabytki, eksponując urodę średniowiecznej starówki, Ostrowa Tumskiego i Rynku Głównego, a także grozę Mostku Czarownic.

Opowiadają mroczne legendy o miłości i zemście, przypłaconej utratą głowy nieszczęśnika uwięzionego po wsze czasy pomiędzy ścianami najstarszej katedry. Każą spoglądać w fale Odry tym, którzy pragną się dowiedzieć, kim będzie ich ukochany.

- Cóż, to takie dawne czasy. Nas ciekawi to, co nowe i niezwykłe.

- To przecież zrozumiałe! Dlatego dzisiejsze pokolenie krasnali to również przewodnicy po ultranowoczesnym centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Jedynym takim obiekcie w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Pełnym nowinek technicznych i zachęcającym do interaktywnej zabawy. Gdzie "własnoręcznie" możecie wywołać burzę i stworzyć płatek śniegu.

Amatorów bezkrwawego safari niewielcy gospodarze Wrocławia zabiorą do zoo i zachwycą egzotycznym Afrykarium, aby przez krótki czas móc poczuć się podróżnikiem po Czarnym Lądzie.

- Hmmm, więc to dlatego dzieci wyprawiły się do Wrocławia...

- Otóż to. A czy były zadowolone? Sami oceńcie, patrząc na fotografie.

- Mamo, tato! A może my też zwiedzimy Wrocław?

Katarzyna Geruzel

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
innowacyjna.jpg
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane