COOLturalna Filharmonia
01.11.2017 zswystep_2012 723
grafika

Szanowni Państwo,

z radością spieszymy podzielić się  dobrą wiadomością dot. koncertów dla dzieci i młodzieży. Otóż nie było u nas takiej oferty, a od listopada już będzie, NOWY CYKL pt. COOLTURALNA FILHARMONIA. Najnowszy projekt Filharmonii Pomorskiej adresowany do młodych melomanów, dzieci i młodzieży szkolnej, rodzin z dziećmi od 6 roku życia, chętnych odbyć podróż po świecie muzyki. To doskonała propozycja, by poznać rodziny instrumentów, style muzyczne, brzmienie orkiestry symfonicznej, kameralnej, smyczkowej i dętej, a także pracę dyrygenta i solistów. Starannie dobrany repertuar koncertów, atrakcyjna formuła oraz niebanalne i porywające prowadzenie zachęcą do poszerzania wiedzy o kompozytorach i historii muzyki, jak również o kulturę i obyczaje innych narodów.

 

COOLturalna Filharmonia pokaże, że muzyka, która rozbrzmiewa  w jej sali koncertowej jest naprawdę fajna.

Cykl rozpocznie brawurowo Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka i grono młodych, utalentowanych wirtuozów: Adam Klocek światowej sławy wiolonczelista i dyrygent, jest dyrektorem artystycznym Młodej Polskiej Filharmonii a także szefem Filharmonii Częstochowskiej i Filharmonii Kaliskiej; Roman Spitzer pierwszy altowiolista Rotterdam Philharmonic Orchestra; Celina Kotz, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatka: Nagrody dla „Najlepszego Wielkopolanina”, dla „Najbardziej obiecującego polskiego skrzypka”, Nagrody Publiczności 15.  Konkursu Wieniawskiego (Poznań 2016); Zuzanna Sosnowska, studiuje w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze,   zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2015); Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich młodego pokolenia. Laureat wielu konkursów, w 2013 zwyciężył w międzynarodowym konkursie kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest . Młoda Polska Filharmonia to  ponad 40-osobowa orkiestra młodzieżowa powstała w 2011, złożona z uczniów średnich i wyższych szkół muzycznych. To jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr, grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w otwartych przesłuchaniach dla uczniów i studentów. W programie koncertu utwory Telemanna, Beethovena i Kurpińskiego.

 

Na pierwszy Inaugurujący koncert zapraszamy 14 listopada 2017 r. o godz. 19.00 do sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej, która cieszy się genialną akustyką. Bilety ulgowe w specjalnej cenie dla grup zorganizowanych 10 zł. można nabyć w kasie Filharmonii, tel. 52 321 02 34. Do kontaktu polecam również Dział Upowszechniania Muzyki FP. tel 52 321 01 82.

 

Już dzisiaj gorąco zapraszam

 

Beata Bobińska

Kierownik Działu Upowszechniania Muzyki FP

Tel. 52 321 01 82

www.filharmonia.bydgoszcz.pl/edukacja

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane