Cyberzagrożenia. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.
07.02.2019 zswystep_2012 595
grafika

5 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie, którego przewodnim tematem były zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci i młodzież z Internetu, gier komputerowych oraz innych aplikacji. O najważniejszych zagrożeniach czyhających w Internecie opowiadała kom. Monika Hermann - Ekspert Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i nauczycieli. Po spotkaniu zainteresowani rodzice mogli liczyć na indywidualne konsultacje.

O bezpieczeństwie rozmawiano w tym tygodniu także na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki. Prowadzone były pogadanki na podstawie filmów: "Przygody Plika i Foldera w Internecie", "3 2, 1, Internet", "Gdzie jest MIMI?".  

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane