Pasowanie na czytelnika
13.02.2019 zswystep_2012 634
grafika

Pierwsze spotkanie dziecka z biblioteką oraz pierwsze wypożyczenie książki do do domu to szczególne wydarzenie w życiu pierwszoklasisty.

Dzisiaj, 13 lutego, klasa I wraz z wychowawczynią panią A.Grzybowską gościła w bibliotece.

Uroczystość przygotowała p.Grażyna Janicka,która wprowadziła najmłodszych w świat książek.

A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

 Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.

Na zakończenie obiecali pani Grażynie, że będą często gościć w szkolnej bibliotece.

G.J.

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane