Wycieczka do Torunia
29.09.2017 zswystep_2012 490
grafika

W piątek, 29 września, uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Przy pięknej, słonecznej pogodzie zwiedziliśmy skansen w Muzeum Etnograficznym. Oglądaliśmy różnorodne obiekty architektury wiejskiej: chałupy, zabudowania gospodarcze, remizę strażacką, kuźnię, wiatrak i młyn wodny oraz barkę rybacką. Ogółem znajduje się tu 19 dużych obiektów architektury ludowej, które przeniesione zostały z Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia, Kujaw, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej.

W toruńskim Planetarium obejrzeliśmy pokaz "Wirująca Ziemia". Przypomnieliśmy sobie dzięki temu podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi: zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób tłumaczono nam, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Dowiedzieliśmy się, jak długo trwa doba oraz rok na innych planetach, oraz poznaliśmy różnice między Ziemią a innymi planetami Układu Słonecznego.

Na zakończenie odbyliśmy spacer po jesiennej, toruńskiej Starówce. Zaopatrzeni w pierniczki i drobne pamiątki wróciliśmy do domów. To był udany wyjazd.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane