Wystawa w szkolnej bibliotece
15.05.2018 zswystep_2012 354

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W naszej szkole z tej okazji zorganizowałam wystawę na temat: „Piękna nasza Polska cała…”,na której uczniowie mogą zobaczyć piękne wydania albumowe o Polsce.

Wystawa ta również wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas oglądania książek uczniowie poznają ciekawe, warte zobaczenia zabytki architektury i przyrody .Dzielą się swoimi spostrzeżeniami i wspomnieniami.Słuchają ciekawostek i legend związanych z polskimi miastami i regionami. Wędrując palcem po mapie Polski wyszukują najciekawsze turystycznie miejsca, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody, które być może uda im się zobaczyć podczas zbliżających się wakacji.

Na wystawie gościły już dzieci z przedszkola i świetlicy oraz klasy IV,V i VI .Zapraszam wszystkich zainteresowanych do biblioteki.

Grażyna Janicka