Dzień Dziecka
04.06.2018 zswystep_2012 764
grafika

W miłej atmosferze upłynęły tegoroczne zabawy przygotowane z okazji Dnia Dziecka pod hasłem Festynu Ekologicznego "Czas na zdrowie".

Imprezę otworzyły występy reprezentantów poszczególnych klas: piosenki wykonane zespołowo i solowo, popisy akrobatyczne i grupowe tańce. W radosnym nastroju popularnej belgijki uczniowski korowód przeniósł się z sali gimnastycznej na boisko. Tu odbyła się prezentacja piłkarskich trików młodych zawodników klubu Dąb Potulice. Odwiedzilł nas również dzielnicowy, st. sierż. Zbigniew Wilczek. Celem wizyty było przeprowadzenie z dziećmi pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Funkcjonariusz przypominał zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, zabaw na świeżym powietrzu, tym samym przestrzegał przed niebezpieczeństwami. Nie zabrakło też informacji na temat przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. Dzielnicowy przypomniał, jak ważną rolę pełnią  odblaski. Na koniec spotkania uczniowie zwiedzili policyjny radiowóz, a także sprawdziły, jak działają alkogogle.

Równocześnie uczniowie korzystali z możliwości wykonania rzeźby pod okiem rzeźbiarza, pana  Andrzeja Grzegorka oraz nabywali umiejętności krawieckie wspomagani przez swoje babcie.

Nie zabrakło sportowej aktywności i zawodów zręcznościowych, których zwycięzcy otrzymali drobne upominki.

Mogliśmy spróbować owocowych koktajli i szaszłyków przygotowanych przez dzieci. 

Syci wrażeniami i słodkościami upieczonymi przez mamy uczniowie rozeszli się do domów, by ukoronować świętowanie w swoich rodzinach.

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane