Jeszcze gorące wrażenia z wycieczki klasy IV do Torunia
13.06.2019 zswystep_2012 411
grafika

Dzisiaj, czyli w upalną środę 12.06. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą p.W.Waliszewską wyjechali do grodu Mikołaja Kopernika. Opiekę nad uczniami sprawowała również p.Janicka oraz rodzice uczniów: p. M.Jama, p. L.Bąk i p R.Imbierowska.

Tym razem celem wycieczki nie było zwiedzanie Starówki, ale zobaczenie dwóch atrakcji tego miasta Planetarium i Młyna Wiedzy.

W Planetarium obejrzeliśmy ciekawy pokaz astronomiczny pt.:”Meteoplanet”. Siedząc w wygodnych fotelach w klimatyzowanej sali przeżyliśmy niezwykłą podróż po wszechświecie. Nad naszymi głowami pojawiało się tysiące gwiazd, kosmiczne animacje, kolejne planety, a wszystko komentowane przez narratora i uzupełnione efektami muzycznymi.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.Tutaj na 6 piętrach mogliśmy zamienić się w prawdziwych naukowców i samodzielnie eksperymentować oraz prowadzić doświadczenia z fizyki, przyrody czy biologii.

Duże wrażenie zrobiło na nas wahadło Foucaulta-czyli 35 kilogramowa chromowana kula zawieszona na 33 metrowej linie, biegnącej od dachu po parter, widoczna ze wszystkich pięter młyna.Pełni wrażeń wycieczkę zakończyliśmy na toruńskiej Starówce, gdzie zakupiliśmy pamiątki i obowiązkowo toruńskie pierniki.

G.Janicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane