To (nie) jest koniec
Powiązane galerie:
24.06.2019

Szkoła Podstawowa w Występie

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment. Ostatni dzwonek i ostatnie przed wakacjami spotkanie z przyjaciółmi. Radość z pięknego świadectwa oraz promocji do następnej klasy. A dla uczniów klasy ósmej i trzeciej gimnazjum czas pożegnania.

Specjalnie na tę okazję przygotowali oni wspólnie humorystyczny program kabaretowy, w którym przypomnieli nam, jak sobie radzili ze szkolną codziennością, a także jak zamierzają odpoczywać podczas wakacji. Tę część uroczystości zakończyła zaskakująca salwa z konfetti i uczniowskie podziękowania dla nauczycieli, pracowników oraz rodziców.

Gminne obchody uroczystości zakończenia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością niecodzienni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - pan Sławomir Napierała, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - pan Paweł Wiśniewski, Radni Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - pani Ewa Jaśkowska, Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji - pani Anna Biniakowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej - pan Tomasz Pasieka, Sołtys wsi Występ - pani Ewa Hoppe, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz KGW oraz rodzice.

Z ich ust padło wiele miłych słów na temat pracy naszej szkoły, inwestycji i perspektyw rozwoju, a także - rzecz jasna - życzenia dla uczniów, z których liczna grupa odebrała świadectwa z wyróżnieniem i stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Serdeczne uściski wymienili z Panią Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które w ostatnim roku stały się ważnym ogniwem społeczności szkolnej.

Po raz pierwszy uhonorowano listem gratulacyjnym Przyjaciół Szkoły, tj. ludzi, którzy bezinteresownie pomagają szkole i naszym uczniom.

Po oficjalnej uroczystości miło było poczęstować się dobrą kawą i słodkościami lub skosztować smaków regionalnych w naszej izbie.

Udanych wakacji!

K.G.